Biuro Rachunkowe Radom, Księgowa Radom - Księgowość Radom                              

Biuro Rachunkowe Radom

Bezpłatne konsultacje księgowe.
Pełne wsparcia na każdym etapie współpracy.
Pomoc w prowadzeniu, rozliczaniu oraz opieka podczas kontroli.

Pewność

Gwarantuje profesjonalną obsługę, zaangażowanie i rzetelność.

Zaufanie

Zapewniam całkowitą poufność wszelkich powierzonych informacji.

Bezpieczeństwo

Podlegam obowiązkowemu ubezpieczeniu OC.

F.A.Q. Biuro rachunkowe

Najczęściej zadawane pytania

Nie mam jeszcze działalności, lecz chcę ją otworzyć w najbliższym czasie. Czy mogę liczyć na pomoc?

Oczywiście, że tak. Nasze Biuro Rachunkowe doradzi, jaką wybrać formę działalności i jaki sposób opodatkowania. Do sprawy podchodzimy kompleksowo. Pomożemy przy założeniu Profilu Zaufanego, wpisu do CEiDG, założeniu bezpłatnego rachunku bankowego. Pomagamy także założyć Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (Sp. z o. o.). A wszystko to za darmo!

Jaki jest termin dostarczania do państwa dokumentów?

Najlepiej żeby dostarczyć wszystkie do 10 dnia następnego miesiąca rozliczeniowego. Jeżeli chcą Państwo, abyśmy poświęcili więcej czasu na omówienie ważnych dla Państwa spraw, prosimy o wcześniejszy telefon. Dla zapewnienia największego komfortu, naszym klientom proponujemy rozwiązania on-line. Nie musisz do nas przyjeżdżać, by dowieźć faktury czy inne dokumenty. Klienci pracujący często ponad 12 godzin na dobę i po prostu nie mają czasu na bezpośredni kontakt w stacjonarnym biurze rachunkowym. Odbieramy również dokumenty u Państwa w Firmie.

Czy prowadzicie tylko działalność on-line, czy możemy się spotkać?

Mimo, że lubimy kontakt z Klientami, to zdajemy sobie sprawę, że ważny jest dla Państwa czas, dlatego większość spraw załatwiamy on-line. W razie potrzeby możemy spotkać się biurze. Nasze biuro rachunkowe mieści się w Radomiu, przy ulicy. Limanowskiego 124, to właśnie tutaj zapraszamy na spotkania stacjonarne. Drugie biuro przy ul. Reja 10 to nasze zaplecze biurowe- jednak spora część Zespołu pracuje zdalnie, dlatego spotkania stacjonarne musicie Państwo umawiać telefoniczne pod numerem 509-699-242.

Czy sporządzacie umowy z pracownikami?

Tak. Przygotowujemy umowy o pracę, umowy zlecenia oraz umowy o dzieło.

Czym różni się biuro rachunkowe od samodzielnej księgowości?

Biuro rachunkowe ma zdecydowaną przewagę nad samodzielną księgowością, ponieważ nie trzeba poświęcać czasu na samodzielne księgowanie w udostępnionym programie. Wszystkim zajmują się doświadczeni księgowi tak, aby można się było skupić wyłącznie na swoim biznesie. Jednocześnie współpraca z biurem rachunkowym umożliwia nielimitowane konsultacje księgowe w najważniejszych kwestiach związanych z funkcjonowaniem firmy. Ważne jest również to, że nie musisz zatrudniać księgowej na etat w swojej firmie. Jako początkująca firma, możesz zlecić usługi księgowej z biura rachunkowego i dzięki temu zaoszczędzić pieniądze.

Czy mogę rozpocząć współpracę w ciągu roku?

Oczywiście, że tak. Jesteśmy w stanie sprawnie przenieść dane do naszego oprogramowania, aby w pełni korzystać z księgowości online także w odniesieniu do poprzednich okresów sprawozdawczych, których nasza firma nie obsługiwała.

Czy biuro rachunkowe wysyła za mnie deklaracje do urzędów?

Tak. Złożone przez Ciebie w urzędzie skarbowym formularz UPL-1 upoważniają naszych pracowników do przesłania w Twoim imieniu bezpośrednio do urzędu odpowiednich deklaracji. Biuro rachunkowe wysyła również odpowiednie deklaracje do ZUS. Rozliczamy również cały rok podatkowy i wysyłamy roczne zeznania podatkowe.

Czy państwa biuro rachunkowe wysyła za mnie deklaracje VAT i JPK?

Tak, oczywiście. Nasze biuro rachunkowe wysyła elektronicznie deklaracje, informacje oraz pliki JPK za każdego Klienta. Pliki JPK są generowane i przekazywane do urzędów cyklicznie lub na ich żądanie, w zależności od charakteru pliku JPK: JPK_VAT cyklicznie co miesiąc, a na żądanie organu kontroli: JPK_PKPIR, JPK_EWP i JPK_KR.

Mam pytania lub wątpliwości. Chciałbym skorzystać z konsultacji, czy jest taka możliwość?

Oczywiście. Księgowy lub księgowa obsługujący Twoją firmę zapoznani z sytuacją w Twoim przedsiębiorstwie, dzięki czemu odpowiedź będzie trafna i kompletna. Zapraszamy do kontaktu! Mailowego pod adresem: biuro@kancelariarachunkowa.radom.pl oraz pod nr telefonu 509-699-242.

Czy opłaty za usługi Biura Rachunkowego są stałe?

Wysokość opłat za obsługę księgową jest uzależniona od liczby dokumentów księgowych dostarczonych do obsługi księgowej w danym miesiącu obrachunkowym. Cennik przedstawia wysokości poszczególnych abonamentów, jednak mogą one zostać zmodyfikowane i dostosowane do Państwa potrzeb.

Czy w razie kontroli państwa biuro rachunkowe pomoże mi?

Oczywiście, że pomożemy. Służymy pomocą i radą, aby ewentualna kontrola przebiegła szybko i sprawnie. Dodatkowo to właśnie w siedzibie naszego biura rachunkowego przy ul. Reja 10 odbywają się wszelkie kontrole, tak aby jak najmniej wpływały one na Państwa codzienną pracę. Należy zaznaczyć, że w nasze biuro rachunkowe oprócz funkcji reprezentującej przed Urzędami, wspiera swoich klientów zarówno w prowadzeniu jak i rozwoju firmy.

Czy w cenie umowy są zapytania?

Tak. W razie jakikolwiek wątpliwości księgowo-rachunkowych sprawą zajmie się doświadczona księgowa, która wykorzystując wiedzę i doświadczenie odpowie na pytania. Jest to usługa zawarta w cenie podstawowej.

W jaki sposób wyceniane są usługi księgowe i kadrowo-płacowe?

Większość zadań księgowych jest przewidywalna, wynagrodzenie jest kalkulowane na podstawie takich parametrów jak: ilość dokumentów księgowych, zakres prac, ilość i rodzaj przygotowywanych raportów albo też ilość pracowników zgłoszonych do obsługi kadrowej czy płacowej. Wynagrodzenie zawsze jest kalkulowane w sposób indywidualny.

Po jakim czasie mogę uzyskać informację o wysokości podatków?

O wysokości podatków klient uzyskuje informacje po zaksięgowaniu i sprawdzeniu księgowań, czyli najczęściej w terminie 3 dni. Czas informacji podatkowej jest uzależniony od ilości dokumentów oraz wielkości firmy, a także od terminu dostarczenia dokumentów do biura. Dlatego im szybciej, tym lepiej. Standardowo informacja ta wysyłana jest w formie wiadomości mailowej. Jeśli potrzebują Państwo informacji w SMS to również jest to możliwe jako dodatkowa opcja.

Jak wygląda ewentualna zmiana biura rachunkowego, gdyby ktoś chciał od Was odejść?

Jako chyba jedyne biuro księgowe w mieście Radom mamy w pełni negocjowalny okres wypowiedzenia. W uzasadnionych przypadkach losowych możemy nawet ten okres skrócić.

Czy możliwa jest obsługa zdalna?

Oczywiście. Obsługujemy Klientów mieszkających w całej Polsce oraz Europie. Odległość nie ma znaczenia. Wszystkie dane do rozliczeń można do nas wysłać emailem, skanem, zdjęciem z laptopa, tabletu czy też smartfona. Oryginały faktur wystarczy raz w miesiącu wysłać pocztą. Jeśli Państwo sobie życzą to oryginały faktur mogą również znajdować się u Was w firmie, jesteśmy elastyczni, łatwo się dopasowujemy do potrzeb klienta.

Czy za popełnione błędy i pomyłki odpowiada biuro ?

W razie pojawienia się ewentualnych błędów z tytułu wykonywanej umowy odpowiedzialność ponosi Biuro Rachunkowe. Posiadamy adekwatną do tych sytuacji polisę ubezpieczeniową OC przedsiębiorców wykonujących działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Zakres i przedmiot ubezpieczenia określa rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorców wykonujących działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych (Dz. U. z 2008 r. nr 234 poz. 1576).

Kto obsługuje moja firmę ?

Wszystkie czynności księgowe wykonuje licencjonowany księgowy. 

Co mogę zyskać za polecanie znajomym usług Biura?

Dla klientów, którzy zachęcą innych do skorzystania z naszych usług, przygotowaliśmy program rabatowy. Oferujemy również wynagrodzenie dla osób nie związanych z Biurem Rachunkowym, które przyprowadzą nam klientów.